This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Drzewo genealogiczne Aleksandra, Magdaleny i Roberta Kantorek oraz osób spokrewnionych

Adam Złotkowski i Józefa Złotkowska z d. Kazimierczak

  
Adam Złotkowski
*~ 1815 r. Kaczkowizna
+˂ 1859 r. Pacyna
Józefa Złotkowska z d. Kazimierczak
*16-02-1822 r. Skrzeszewy
+˂ 1859 r. Pacyna
Dane podstawowe:
Ślub cywilny:  17-11-1839 r. Żychlin
Związek zakończony:  /śmierć współmałżonka/
Dzieci:
Źródła:
akt małżeństwa Złotkowski Adam i Kazmierczak Józefa, 26/1839, dot. małżeństwa [akt prawny]
Działo się w mieście Żychlinie dnia siedemnastego listopada tysiąc osiemset trzydziestego dziewiątego roku o godzinie pierwszej po południu. Wiadomym czynimy że w przytomności świadków Tomasza Dzurzeckiego lat czterdzieści pięć i Karola Witczaka lat czterdzieści cztery mających obydwóch gospodarzy w Kaczkowiźnie zamieszkałych na dniu dzisiejszym zawarte zostało religijne małżeństwo między Adamem Złotkowskim młodzianem w Kaczkowiźnie w służbie zamieszkałym w Kaczkowiźnie urodzonym z Franciszka i Heleny z Krysiaków małżonków Złotkowskich lat dwadzieścia cztery mającym, a Józefą Kazimierczakówną panną w służbie w Kaczkowiźnie zamieszkałą córką Józefa i Brygidy z Woźniaków małżonków Kazimierczaków ojca już zmarłego w Susierzu, a matki tamże zamieszkałej z rodziną w Krzuzawach Wielkich lat osiemnaście mającą. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi w dniach dwudziestym siódmym października, trzecim i dziesiątym listopada roku bieżącego w Parafii Żychlińskiej. Jako też zezwolenie ustne obecnych temu aktowi ojca nowo zaślubionego i matki nowo zaślubionej. Tamowanie małżeństwa nie zaszło. Małżonki nowi oświadczyli iż nie zawarli umowy przedślubnej.
Akt ten stawającym i świadkom przeczytany został. Stawający i świadkowie pisać nie umieją.
Xiądź Walenty Kondracki Proboszcz Parafii Żychlin

Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl