This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Drzewo genealogiczne Aleksandra, Magdaleny i Roberta Kantorek oraz osób spokrewnionych

Piotr Czubak i Franciszka Czubak z d. Maślarz

  
Piotr Czubak
*~ 1777 r.
+13-06-1834 r. Złaków Borowy
Franciszka Czubak z d. Maślarz
*~ 1798 r.
+16-08-1831 r. Złaków Borowy
Dane podstawowe:
Ślub cywilny:  08-08-1813 r. Złaków Kościelny
Związek zakończony:  /śmierć współmałżonka/
Dzieci:
Źródła:
akt małżeństwa Czubak Piotr i Maślarz Franciszka, 25/1813, dot. małżeństwa [akt prawny]
Roku tysięcznego osiemset trzynastego dnia ósmego miesiąca sierpnia. Przed nami Kommendarzem Złakowski sprawującym obowiązki Urzędnika Stanu Cywilnego Gminy Złakowskiej Powiatu Gostyńskiego w Departamencie Warszawskim Stawił się Piotr Czubak wdowiec po zmarłej swej żonie Apolonii z Pęczków podług jej utraty wyciągniętej z Ksiąg Kościoła Złakowskiego na gospodarstwie w Złakowie Borowym osiadły liczący lat trzydzieści sześć podług złożonej metryki, która wyjęta została z Ksiąg Kościoła Złakowskiego syn Mateusza Czubaka gospodarza w Złakowie Borowym niegdy osiadłego, podług utraty wyciągnięty także z Ksiąg Kościoła Złakowskiego i Maryanny z Bogusiewiczów na komornym w Złakowie Borowym zostająca. Tudzież panną Franciszka Maślarzówna dowodząca złożoną przed nami metryką wyjętą z Ksiąg Kościoła Złakowskiego iż skoczyła rok piętnasty , która przy matce swej dotąd zostaje Ojciec iey Franciszek Maślarz gospodarz we wsi Złakowie Borowym nie żyje podług jego utraty wyjęty z Ksiąg Kościoła Złakowskiego w asystencji tejże matki swojej Anastazji z Pawełców Maślarzowej na komornym w Złakowie Borowym zostająca. Strony stawające żądają abyśmy przystąpili do między nimi obchodu małżeństwa, którego zapowiedzi wyszły przed drzwiami głównymi Domu Naszego Gminnego to jest pierwsza dnia dwudziestego piątego miesiąca lipca, a druga dnia pierwszego miesiąca sierpnia roku bieżącego zawsze o godzinie dwunastej w południe. Gdy o żadnym tamowaniu rzeczonego małżeństwa zawiadomieni nie zostaliśmy, a matka zawierającej małżeństwo na obżadek zezwala. Przychylając się zatem do żądania stron po przedłożeniu wszystkich wyżej wspomnianych papierów i działu szóstego w Tytule Kodeksu Napoleona o małżeństwie zapytaliśmy się przyszłego małżonka i przyszłej małżonki czy chcą połączyć się z sobą związkiem małżeńskim? Na co gdy każda z nich oddzielnie odpowiedziała iż taka ich iest wola Ogłaszamy w Imieniu Prawa iż Piotr Czubhak wdowiec i Panna Franciszka Maślarzówna są połączeni ze sobą węzłem małżeńskim i czego akt spisaliśmy w przytomności Błażeja Kubiaka lat czterdzieści pięć, Floryana Pękali lat czterdzieści sześć Józefa Blusa lat czterdzieści i Felicjana Czubaka brata rodzonego wstępującego w stan małżeński lat trzydziesci dwa liczacych włościan na gospodarstwie w Złakowie Borowym w Gminie Złakowa Kościelnego osiadłych. Akt niniejszy został stawającym przeczytany i przez nas podpisany inne osoby w akcie wyrażone pisać nie umieją
X. Jan Chmielewski

Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl