This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Drzewo genealogiczne Aleksandra, Magdaleny i Roberta Kantorek oraz osób spokrewnionych

Jan Golis i Franciszka Golis z d. Czubak

  
Jan Golis
*29-07-1836 r. Mastki
+
Franciszka Golis z d. Czubak
*21-02-1826 r. Złaków Borowy
+
Dane podstawowe:
Ślub cywilny:  22-11-1858 r. Złaków Kościelny
Związek zakończony:  /śmierć współmałżonka/
Dzieci:
1.Łukasz Golis (*19-10-1859 r. Mastki - +19-01-1862 r. Mastki) {syn}
2.Marianna Błażejewska z d. Golis (*29-04-1862 r. Mastki - +26-02-1920 r.) {córka}
3.Antonina Golis (*13-06-1864 r. Mastki - +) {córka}
4.Szczepan Golis (*25-12-1866 r. Mastki - +1929 r. Mastki) {syn}
5.Jan Golis (*22-06-1869 r. Mastki - +) {syn}
6.Anastazja Muras z d. Golis (*14-08-1874 r. Mastki - +1920 r. Duplice Małe) {córka}
Źródła:
akt małżeństwa Golis Jan i Czubak Franciszka, 40 / 1858, dot. małżeństwa [akt prawny]
Działo się w Złakowie Kościelnym dnia dwudziestego drugiego listopada tysiąc osiemset pięćdziesiątego ósmego roku o godzinie pierwszej po południu. Wiadomym czynimy iż w przytomności świadków Wacława Roroga lat trzydzieści osiem i Mateusza Sieczkowskiego lat dwadzieścia osiem mających obydwóch gospodarzy w Mastkach zamieszkałych na dniu dzisiejszym zawarte zostało religijne małżeństwo między Janem Golisem młodzianem przy matce w Mastkach parafii tutejszej na gospodarstwie osiadłej zamieszkałym i utrzymującym się tamże urodzonym, synem niegdyś Józefa i żyjącej Kunegundy z Anyżków małżonków Golisów lat dwadzieścia dwa skończonych mającym, a Franciszką z Czubaków Wojdecką po Łukaszu Wojdeckim zmarłym w tutejszej parafii dna dwudziestego czerwca tysiąc osiemset pięćdziesiątego piątego roku wdową w Mastkach z wyrobku sie utrzymującą i zamieszkałą urodzoną w Złakowie Borowym córką niegdyś Piotra i Franciszki z Maślarzów małżonków Czubaków lat trzydzieści jeden mającą. Małżeństwo to poprzedziły zapowiedzi w dniach siódmym, czternastym i dwudziestym pierwszym listopada roku bieżącego w kościele parafialnym tutejszym ogłoszone. Małżonkowie nowi oświadczają iż nie zawarli umowy przedślubnej. Obrząd ten religijny spełniony został przez księdza Walentego Nowaka misjonarza Złakowskiego. Akt ten stawającym i świadkom wszystkim pisać nie umiejącym odczytany sami podpisaliśmy.
Walenty Nowak Misjonarz Złakowski utrzymujący Akata Stanu Cywilnego

Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl