This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Drzewo genealogiczne Aleksandra, Magdaleny i Roberta Kantorek oraz osób spokrewnionych

Józef Gajda i Marianna Mielczarek z d. Kazimierska

  
Józef Gajda
*15-03-1824 r. Guźnia
+
Marianna Mielczarek z d. Kazimierska
*17-06-1825 r. Guźnia
+
Dane podstawowe:
Ślub cywilny:  27-02-1843 r. Chruślin
Ślub kościelny:  27-02-1843 r. Chruślin
Związek zakończony:  /śmierć współmałżonka/
Dzieci:
Źródła:
akt małżeństwa Gajda Józef i Kazmierska Marianna, Archiwum Państwowe w Łodzi 11/1843, dot. małżeństwa [akt prawny]
Działo się w Chruślinie dnia dwudziestego siódmego lutego tysiąc osiemset czterdziestego trzeciego o godzinie dziesiątej w południe.
Wiadomym czynimy, że w przytomności świadków Józefa Sałtysiawskiego lat trzydzieści i Jana gajdy lat czterdzieści mającego obydwóch gospodarzy w Guźni zamieszkalych na dniu dzisiejszym zawarte zostało religijne małżeństwo między Józefem Gajdą młodzianem parobkiem w Guźni zamieszkałym lat dziewiętnaście mającym i tam urodzonym z Pawła i Tekli z Majdaków Gajdów małżonków z Guźni Maryanną Kaźmierską panną córką Mikołaja i Rozalii małżonków Kaźmierskich w Guni zamieszkałych lat osiemnaście licząca tu w Guźni urodzona i przy rodzicach zostająca.
Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi w dniach piątym, dwunastym i dziewiętnastym lutego roku bieżącego w parafii Chruślińskiej jako też zezwolenie ustne obecnych aktowi małżeństwa rodziców ślubujących obojga.
Małżonkowie nowi oświadczają iż żadnej umowy przed ślubnej urzędowej nie zawarli. Akt ten stawiającym i świadkom przeczytany i przez Nas tylko podpisany gdyż stawający i świadkowie pisać nie umieją.
Ks. Jan Belert

Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl