This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Drzewo genealogiczne Aleksandra, Magdaleny i Roberta Kantorek oraz osób spokrewnionych

Józef Gajda i Marianna Mielczarek z d. Kazimierska

  
Józef Gajda
*15-03-1824 r. Guźnia
+
Marianna Mielczarek z d. Kazimierska
*17-06-1825 r. Guźnia
+
Dane podstawowe:
Ślub cywilny:  27-02-1843 r. Chruślin
Ślub kościelny:  27-02-1843 r. Chruślin
Związek zakończony:  /śmierć współmałżonka/
Dzieci:
Źródła:
akt małżeństwa Gajda Józef i Kazmierska Marianna, Archiwum Państwowe w Łodzi 11/1843, dot. małżeństwa [akt prawny]
Działo się w Chruślinie dnia dwudziestego siódmego lutego tysiąc osiemset czterdziestego trzeciego o godzinie dziesiątej w południe.
Wiadomym czynimy, że w przytomności świadków Józefa Sałtysiawskiego lat trzydzieści i Jana gajdy lat czterdzieści mającego obydwóch gospodarzy w Guźni zamieszkalych na dniu dzisiejszym zawarte zostało religijne małżeństwo między Józefem Gajdą młodzianem parobkiem w Guźni zamieszkałym lat dziewiętnaście mającym i tam urodzonym z Pawła i Tekli z Majdaków Gajdów małżonków z Guźni Maryanną Kaźmierską panną córką Mikołaja i Rozalii małżonków Kaźmierskich w Guni zamieszkałych lat osiemnaście licząca tu w Guźni urodzona i przy rodzicach zostająca.
Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi w dniach piątym, dwunastym i dziewiętnastym lutego roku bieżącego w parafii Chruślińskiej jako też zezwolenie ustne obecnych aktowi małżeństwa rodziców ślubujących obojga.
Małżonkowie nowi oświadczają iż żadnej umowy przed ślubnej urzędowej nie zawarli. Akt ten stawiającym i świadkom przeczytany i przez Nas tylko podpisany gdyż stawający i świadkowie pisać nie umieją.
Ks. Jan Belert

Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl