This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Drzewo genealogiczne Aleksandra, Magdaleny i Roberta Kantorek oraz osób spokrewnionych

Józefa Złotkowska z d. Kazimierczak

*16-02-1822 r. Skrzeszewy 
(data i miejsce urodzenia)
+˂ 1859 r. Pacyna 
(data i miejsce zgonu /miejsce pochówku/)
Rodzice:
Związki:
Rodzeństwo:
↑ 1.Mateusz Kazmierczak (*11-09-1817 r. Skrzeszewy, +?) {brat}
↓ 2.Wojciech Kaźmierczak (*~ 1825 r., +11-07-1877 r. Kaczkowizna) {brat}
Podstawowe informacje o osobie:
Wyznanierzymsko-katolickie
akt urodzenia:
Archiwum Państwowe w Łodzi
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie
numer aktu: 33/1822
akt małżeństwa:
Archiwum Państwowe w Łodzi
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie
numer aktu: 26/1839
akt zgonu:
Archiwum Państwowe w Warszawie
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętych Wawrzyńca w Pacynie
numer aktu:
Źródła:
akt urodzenia Kazmierczak Józefa, 33/1822, dot. urodzenia [akt prawny]
Roku tysięcznego osiemsetnego dwudziestego drugiego dnia siedemnastego miesiąca lutego o godzinie drugiej z południa przed Nami Proboszczem żychlińskim. sprawującemu obowiązki Urzędnika Stanu Cywilnego, Gminy Żychlińskiej w Obwodzie Gostyńskim Województwie Mazowieckim stawił się Jan Kazmierczak lat czterdzieści mający gospodarz we wsi Skrzeszewach zamieszkały i okazał Nam dziecię płci żeńskiej , które urodziło się w domu Jego pod numerem piątym na dniu szesnastym miesiąca lutego roku bieżącego o godzinie dwunastej w południe. Oświadczając iż jest spłodzone z Niego i Brygidy Woźniakówny lat trzydzieści sześć mającej małżonki Jego o że życzeniem Jego ist nadać mu imię Józefa. Po uczynionym powyższym oświadczenia i okazaniu dziecięcia w przytomności Mateusza Gawrońskiego lat trzydzieści sześć mającego i Karola Marciniaka lat pięćdziesiąt liczącego gospodarzy we wsi Skrzeszewy zamieszkałych. Akt niniejszy Urodzenia stawającemu przeczytany przez nas tylko podpisany został, inne w akcie wyrażone osoby pisać nie umieją
Xiądź Jakub Ławakowski Proboszcz, Urzędnik Stanu Cywilnego

akt małżeństwa Złotkowski Adam i Kazmierczak Józefa, 26/1839, dot. małżeństwa [akt prawny]
Działo się w mieście Żychlinie dnia siedemnastego listopada tysiąc osiemset trzydziestego dziewiątego roku o godzinie pierwszej po południu. Wiadomym czynimy że w przytomności świadków Tomasza Dzurzeckiego lat czterdzieści pięć i Karola Witczaka lat czterdzieści cztery mających obydwóch gospodarzy w Kaczkowiźnie zamieszkałych na dniu dzisiejszym zawarte zostało religijne małżeństwo między Adamem Złotkowskim młodzianem w Kaczkowiźnie w służbie zamieszkałym w Kaczkowiźnie urodzonym z Franciszka i Heleny z Krysiaków małżonków Złotkowskich lat dwadzieścia cztery mającym, a Józefą Kazimierczakówną panną w służbie w Kaczkowiźnie zamieszkałą córką Józefa i Brygidy z Woźniaków małżonków Kazimierczaków ojca już zmarłego w Susierzu, a matki tamże zamieszkałej z rodziną w Krzuzawach Wielkich lat osiemnaście mającą. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi w dniach dwudziestym siódmym października, trzecim i dziesiątym listopada roku bieżącego w Parafii Żychlińskiej. Jako też zezwolenie ustne obecnych temu aktowi ojca nowo zaślubionego i matki nowo zaślubionej. Tamowanie małżeństwa nie zaszło. Małżonki nowi oświadczyli iż nie zawarli umowy przedślubnej.
Akt ten stawającym i świadkom przeczytany został. Stawający i świadkowie pisać nie umieją.
Xiądź Walenty Kondracki Proboszcz Parafii Żychlin

Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl