Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Drzewo genealogiczne Aleksandra, Magdaleny i Roberta Kantorek oraz osób spokrewnionych

Józefa Złotkowska z d. Kazimierczak

*16-02-1822 r. Skrzeszewy 
(data i miejsce urodzenia)
+˂ 1859 r. Pacyna 
(data i miejsce zgonu /miejsce pochówku/)
Rodzice:
Związki:
Rodzeństwo:
↑ 1.Mateusz Kazmierczak (*11-09-1817 r. Skrzeszewy - +) {brat}
↓ 2.Wojciech Kaźmierczak (*~ 1825 r. - +11-07-1877 r. Kaczkowizna) {brat}
Podstawowe informacje o osobie:
Wyznanierzymsko-katolickie
akt urodzenia:
Archiwum Państwowe w Łodzi
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie
numer aktu: 33/1822
akt małżeństwa:
Archiwum Państwowe w Łodzi
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie
numer aktu: 26/1839
akt zgonu:
Archiwum Państwowe w Warszawie
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętych Wawrzyńca w Pacynie
numer aktu:
Źródła:
akt urodzenia Kazmierczak Józefa, 33/1822, dot. urodzenia [akt prawny]
Roku tysięcznego osiemsetnego dwudziestego drugiego dnia siedemnastego miesiąca lutego o godzinie drugiej z południa przed Nami Proboszczem żychlińskim. sprawującemu obowiązki Urzędnika Stanu Cywilnego, Gminy Żychlińskiej w Obwodzie Gostyńskim Województwie Mazowieckim stawił się Jan Kazmierczak lat czterdzieści mający gospodarz we wsi Skrzeszewach zamieszkały i okazał Nam dziecię płci żeńskiej , które urodziło się w domu Jego pod numerem piątym na dniu szesnastym miesiąca lutego roku bieżącego o godzinie dwunastej w południe. Oświadczając iż jest spłodzone z Niego i Brygidy Woźniakówny lat trzydzieści sześć mającej małżonki Jego o że życzeniem Jego ist nadać mu imię Józefa. Po uczynionym powyższym oświadczenia i okazaniu dziecięcia w przytomności Mateusza Gawrońskiego lat trzydzieści sześć mającego i Karola Marciniaka lat pięćdziesiąt liczącego gospodarzy we wsi Skrzeszewy zamieszkałych. Akt niniejszy Urodzenia stawającemu przeczytany przez nas tylko podpisany został, inne w akcie wyrażone osoby pisać nie umieją
Xiądź Jakub Ławakowski Proboszcz, Urzędnik Stanu Cywilnego

akt małżeństwa Złotkowski Adam i Kazmierczak Józefa, 26/1839, dot. małżeństwa [akt prawny]
Działo się w mieście Żychlinie dnia siedemnastego listopada tysiąc osiemset trzydziestego dziewiątego roku o godzinie pierwszej po południu. Wiadomym czynimy że w przytomności świadków Tomasza Dzurzeckiego lat czterdzieści pięć i Karola Witczaka lat czterdzieści cztery mających obydwóch gospodarzy w Kaczkowiźnie zamieszkałych na dniu dzisiejszym zawarte zostało religijne małżeństwo między Adamem Złotkowskim młodzianem w Kaczkowiźnie w służbie zamieszkałym w Kaczkowiźnie urodzonym z Franciszka i Heleny z Krysiaków małżonków Złotkowskich lat dwadzieścia cztery mającym, a Józefą Kazimierczakówną panną w służbie w Kaczkowiźnie zamieszkałą córką Józefa i Brygidy z Woźniaków małżonków Kazimierczaków ojca już zmarłego w Susierzu, a matki tamże zamieszkałej z rodziną w Krzuzawach Wielkich lat osiemnaście mającą. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi w dniach dwudziestym siódmym października, trzecim i dziesiątym listopada roku bieżącego w Parafii Żychlińskiej. Jako też zezwolenie ustne obecnych temu aktowi ojca nowo zaślubionego i matki nowo zaślubionej. Tamowanie małżeństwa nie zaszło. Małżonki nowi oświadczyli iż nie zawarli umowy przedślubnej.
Akt ten stawającym i świadkom przeczytany został. Stawający i świadkowie pisać nie umieją.
Xiądź Walenty Kondracki Proboszcz Parafii Żychlin

Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl