This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Drzewo genealogiczne Aleksandra, Magdaleny i Roberta Kantorek oraz osób spokrewnionych

Michał Gajda

*04-09-1895 r. Guźnia 
(data i miejsce urodzenia)
+10-03-1937 r. Augustów /Łódź/ 
(data i miejsce zgonu /miejsce pochówku/)
Rodzice:
Związki:
Rodzeństwo:
Podstawowe informacje o osobie:
Wyznanierzymsko-katolickie
Ceremoniał religijnychrzest katolicki
Data ceremoniału04-09-1895 r.
Miejsce ceremoniałuChruślin
Matka chrzestnaGajda Marcjanna
Ojciec chrzestnyBryk Michał
akt urodzenia:
Archiwum Państwowe w Warszawie
Oddział w Łowiczu
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętego Michała w Chruślinie
numer aktu: 88/1895
akt małżeństwa:
Urząd Stanu Cywilnego w Bielawach
nr aktu: 15/1920/Ch
Źródła:
akt małżeństwa Gajda Michał i Błażejewska Katarzyna, 15/1920, dot. małżeństwa [akt prawny]
Działo się we wsi Chruślin dnia dwudziestego piątego maja tysiąc dziewięćset dwudziestego roku o godzinie dziesiątej rano. Wiadomo czynimy, iż w obecności świadków Wawrzyńca Pawlaty i Ignacego Kazimierskiego obydwu pełnoletnich gospodarzy zamieszkałych w Lisiewicach w dniu dzisiejszym zostało zawarte religijne małżeństwo między: Michałem Gajdą, kawalerem lat dwadzieścia pięć mającym synem Wojciecha i Marianny z Sójkowskich małżonków Gajda, gospodarzy, urodzonym w Guźni, a zamieszkały w Augustowie parafii Waliszew przy rodzicach gospodarzach, a Katarzyną Błażejewską, panną lat dwadzieścia cztery mającą córką Józefa i Marianny z Golisów małżonków Błażejewskich, gospodarzy urodzoną we wsi Domaniewicach parafii Domaniewice, a zamieszkałą w Lisiewicach przy bracie na gospodarstwie. Małżeństwo to poprzedziły trzy przedślubne zapowiedzi w dniach niedzielnych: drugim, dziewiątym i szesnastym maja bieżącego roku w kościołach parafialnych : Waliszewskim i Chruślińskim ogłoszone zostały. Małżonkowie nowi oświadczyli, iż umowy rejestracyjnej przedślubnej nie zawarli. Obrządku religijnego dopełnił ksiądz Stefan Sikorski proboszcz Chruśliński. Akt ten stawiającym i świadkom niepiśmiennym przeczytany przez Nas tylko podpisany został.
ks. Stefan Sikorski

akt zgonu Gajda Michał, dot. zgonu [akt prawny]
Działo się w Waliszewie dnia czternastego marca tysiąc dziewięćset trzydziestego siódmego roku o godzinie jedenastej rano stawili się świadkowie Walenty Majchrzak z Rulic i Franciszek Błażejewski z Lisiewic obydwaj gospodarze pełnoletni i oświadczyli nam iż dnia dziesiątego marca roku bieżącego o godzinie jedenastej rano umarł w Augustowie Michał Gajda robotnik żonaty lat czterdzieści dwa mający urodzony w Guźni parafii Chruślin (tam szukać metryki) zamieszkały w Augustowie syn Wojciecha i Marianny z Kunikowskich małżonków Gajdów. Pozostawił po sobie owdowiałą małżonkę Katarzynę z Błażejewskich. Po naocznym przekonaniu się o zejściu Michała Gajdy - akt ten stawającym świadkom przeczytany przez nas i przez nich podpisany został. Ks Jan Wysocki, Walenty Majchrzak, Franciszek Błażejewski.
Karta grobu:
NazwaGajda Katarzyna i Michał oraz Olszewska-Cholewińska Helena
Nazwa cmentarzaCmentarz komunalny "Doły" w Łodzi
Adres cmentarzaŁódź, al. Grzegorza Palki 9
LokalizacjaXVII
Typ cmentarzaŚwiecki/Śródmiejski
CharakterystykaZiemny/Podwójny/Lastriko
InskrypcjaŚ.P.
KATARZYNA i MICHAŁ
GAJDA
ZM.3 V 1989 ZM.19 III 1937
ŻYŁA LAT 93 ŻYŁ LAT 33
HELENA
OLSZEWSKA-CHOLEWIŃSKA
ZYŁA LAT 64 - ZM.1 X 1990
POKÓJ ICH DUSZOM
OpiekunKantorek Robert
Data opłacenia2030
 
 

Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl