This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Drzewo genealogiczne Aleksandra, Magdaleny i Roberta Kantorek oraz osób spokrewnionych

Kunegunda Golis z d. Anyżka

*~ 1802 r. Retki 
(data i miejsce urodzenia)
+˃ 1858 r. 
(data i miejsce zgonu /miejsce pochówku/)
Rodzice:
Związki:
Józef Golis (*~ 1800 r., +˂ 1858 r.)
    Małżeństwo: 13-02-1820 r. Złaków Kościelny

    Dzieci:
  1. Sylwester Golis (*1821 r., +1867 r.) {syn}
  2. Rozalia Golis (*~ 1824 r., +26-02-1826 r. Mastki) {córka}
  3. Paweł Golis (*1827 r. Mastki, +?) {syn}
  4. Franicszka Golis (*1830 r. Mastki, +?) {córka}
  5. Marcjanna Golis (*1830 r. Mastki, +?) {córka}
  6. Marianna Golis (*1833 r. Mastki, +1848 r. Mastki) {córka}
  7. Jan Golis (*29-07-1836 r. Mastki, +?) {syn}
  8. Aleksander Golis (*1843 r. Mastki, +1848 r. Mastki) {syn}
  9. Filip Golis (*1847 r. Mastki, +?) {syn}
  10. Franciszek Golis (+?) {syn}
(...)
akt małżeństwa:
Archiwum Państwowe w Łodzi
Parafia rzymsko - katolicka pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Złakowie Kościelnym
numer aktu: 18/1820
Źródła:
akt małźeństwa Golis Józef i Anyżka Kunegunda, 16 / 1820, dot. małżeństwa [akt prawny]
Roku tysięcznego osiemsetnego dwudziestego dnia trzynastego miesiąca lutego przed nami Kommendarzem Złakowskim sprawującym obowiązki Urzędnika Stanu Cywilnego Gminy Złakowskiej Obwodu Gostyńskiego w Województwie Mazowieckim. Stawili się Józef Goliszewski młodzian mający podług złożonej przed nami metryki wyciągniętej z ksiąg Kościoła Chruślińskiego lat dwadzieścia miesięcy jedenaście przy matce dotąd zostający, ojciec zaś jego Józef Golis gospodarz we wsi Mastkach nie żyje podług aktu zejścia wyjętego z ksiąg Cywilnych Gminy Złakowa Kościelnego w asystencie tejże matki swojej Julianny w ....na tymże gospodarstwie w tejze wsi Mastkach zostającej tudzież panną Kunegundą Anyżkówną dowodzącą złożoną przed nami metryką wyjętą z Ksiąg Kościoła Złakowskieo iż skończyła rok osiemnasty wieku swego która w domu rodzicielskim zostaje asystencji ojca swego Franciszka Anyżka gospodarza we wsi Retki i matki Franciszki z Perzynów. Strony stawające żądają abyśmy do ułożenia między nimi obchodu małżeństwa przystąpili, którego zapowiedzi zaczynione były przed drzwiami naszego domu gminnego to jest: pierwsza dnia trzydziestego miesiąca stycznia, druga dnia szóstego miesiąca lutego roku bieżącego zawsze o godzinie dwunastej w południe. Gdy o żadnemu tamowaniu rzeczonego małżeństwa wiadomości nie zostaliśmy a matka zawierającego i rodzice zawierającej małżeństwo na obchody tegoż małżeństwa zezwalają. Przychylając się zatem do żądania stron po przeczytaniu wszystkich wyżej wspomnianych papierów i działu szóstego Kodeksu Cywilnego w tytule o małżeństwie zapytaliśmy się przyszłego małżonka i przyszłej małżonki czy chcą połączyć się ze sobą związkiem małżeńskim? Na co gdy każde z nich oddzielnie odpowiedziało że taka ich jest wola. Ogłaszamy w imieniu prawa iż Józef Goliszewski młodzian i panna Kunegunda Anyżkówna są połączeni ze sobą węzłem małżeństwa. Czego sporządziliśmy akt w przytomności Kazimierza Dominka lat czterdzieści, Grzegorza Miwy lat trzydzieści liczących gospodarzy z wsi Mastki, Ludwika Steka lat trzydzieści jeden i Bartłomieja Śmialka lat trzydzieści liczących gospodarzy z Retków wszystkich z Gminy Złakowa Kościelnego. Akt niniejszy został stawającym przeczytany i przez nas podpisany. Inne osoby w akcie wyrażone pisać nie umieją
X. Jan Chmielewski Kom. Złakowa

Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl