Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Drzewo genealogiczne Aleksandra, Magdaleny i Roberta Kantorek oraz osób spokrewnionych

Józef Kędziora

*1797 r. Domaniewice 
(data i miejsce urodzenia)
(data i miejsce zgonu /miejsce pochówku/)
Rodzice:
Kacper Kędziora ( - +˂ 1827 r.)
Marianna Kędziora z d. Okrasa ( - +)
    Małżeństwo
(...)
Związki:
Podstawowe informacje o osobie:
Wyznanierzymsko-katolickie
akt małżeństwa:
Archiwum Państwowe w Łodzi
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętego Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach
numer aktu:4/1827
Źródła:
akt małżeństwa Kędziora Józef i Kantorek Julianna, 4/1827, dot. małżeństwa [akt prawny]
Działo się we wsi Domaniewicach dnia dwudziestego dziewiątego stycznia tysiąc osiemset dwudziestego siódmego roku o godzinie trzeciej po południu.
Wiadomo czynimy, że w przytomności świadków Jakuba Jadacha lat trzydzieści pięć i Jana Kołtonika lat trzydzieści mających, robotników na gospodarstwie we wsi Skaratkach zamieszkałych, na dnu dzisiejszym zawarte zostało religijne małżeństwo między Józefem Kędziorą wdowcem lat trzydzieści mającym w służbie za parobka w Skaratkach zamieszkałym urodzonym we wsi Domaniewicach z Kacpra i Maryanny z Okrasow małżonków Kędziorów w Domaniewicach na gospodarstwie zamieszkałych, a panną Julianną Kantorkówną, córka Franciszka w Skaratkach już zmarłego i Maryanny z Jadachów małżonków Kantorków z Skaratek, lat dwadzieścia osiem liczącą urodzoną w Skaratkach i tamże przy matce zostającą. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi w dniach czternastym, dwudziestym pierwszym i dwudziestym ósmym stycznia bieżącego roku w parafii Domaniewickiej, jako też zezwolenie ustne obecnych aktowi małżeństwa z obu stron matek gdyż tak nowo zaślubionego jako tez i nowo zaślubionej ojcowie już nieżywą i było oświadczone tamowanie małżeństwa niezaszło.
Małżonkowie nowi oświadczają iż nie zawarli umowy przed ślubnej. Akt ten stawajacym i świadkom przeczytany, przez Nas podpisany gdyż stawający i świadkowie pisać nie umieją.
Xsiądź Franciszek Woytałowski Kommendarz Parafii Domaniewickiej

Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl