This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Drzewo genealogiczne Aleksandra, Magdaleny i Roberta Kantorek oraz osób spokrewnionych

Józef Kędziora

*1797 r. Domaniewice 
(data i miejsce urodzenia)
(data i miejsce zgonu /miejsce pochówku/)
Rodzice:
Kacper Kędziora (+˂ 1827 r.)
Marianna Kędziora z d. Okrasa (+?)
    Małżeństwo
(...)
Związki:
Podstawowe informacje o osobie:
Wyznanierzymsko-katolickie
akt małżeństwa:
Archiwum Państwowe w Łodzi
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętego Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach
numer aktu:4/1827
Źródła:
akt małżeństwa Kędziora Józef i Kantorek Julianna, 4/1827, dot. małżeństwa [akt prawny]
Działo się we wsi Domaniewicach dnia dwudziestego dziewiątego stycznia tysiąc osiemset dwudziestego siódmego roku o godzinie trzeciej po południu.
Wiadomo czynimy, że w przytomności świadków Jakuba Jadacha lat trzydzieści pięć i Jana Kołtonika lat trzydzieści mających, robotników na gospodarstwie we wsi Skaratkach zamieszkałych, na dnu dzisiejszym zawarte zostało religijne małżeństwo między Józefem Kędziorą wdowcem lat trzydzieści mającym w służbie za parobka w Skaratkach zamieszkałym urodzonym we wsi Domaniewicach z Kacpra i Maryanny z Okrasow małżonków Kędziorów w Domaniewicach na gospodarstwie zamieszkałych, a panną Julianną Kantorkówną, córka Franciszka w Skaratkach już zmarłego i Maryanny z Jadachów małżonków Kantorków z Skaratek, lat dwadzieścia osiem liczącą urodzoną w Skaratkach i tamże przy matce zostającą. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi w dniach czternastym, dwudziestym pierwszym i dwudziestym ósmym stycznia bieżącego roku w parafii Domaniewickiej, jako też zezwolenie ustne obecnych aktowi małżeństwa z obu stron matek gdyż tak nowo zaślubionego jako tez i nowo zaślubionej ojcowie już nieżywą i było oświadczone tamowanie małżeństwa niezaszło.
Małżonkowie nowi oświadczają iż nie zawarli umowy przed ślubnej. Akt ten stawajacym i świadkom przeczytany, przez Nas podpisany gdyż stawający i świadkowie pisać nie umieją.
Xsiądź Franciszek Woytałowski Kommendarz Parafii Domaniewickiej

Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl