This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Drzewo genealogiczne Aleksandra, Magdaleny i Roberta Kantorek oraz osób spokrewnionych

Julianna Kędziora z d. Kantorek

*1798 r. Skaratki 
(data i miejsce urodzenia)
+01-06-1827 r. Skaratki 
(data i miejsce zgonu /miejsce pochówku/)
Rodzice:
Związki:
Józef Kędziora (*1797 r. Domaniewice, +?)
    Małżeństwo: 29-01-1827 r. Domaniewice
(...)
Rodzeństwo:
Podstawowe informacje o osobie:
Wyznanierzymsko-katolickie
akt urodzenia:
Archiwum Państwowe w Łodzi
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętego Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach
numer aktu: 7/1798
akt małżeństwa:
Archiwum Państwowe w Łodzi
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętego Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach
numer aktu:4/1827
Źródła:
akt małżeństwa Kędziora Józef i Kantorek Julianna, 4/1827, dot. małżeństwa [akt prawny]
Działo się we wsi Domaniewicach dnia dwudziestego dziewiątego stycznia tysiąc osiemset dwudziestego siódmego roku o godzinie trzeciej po południu.
Wiadomo czynimy, że w przytomności świadków Jakuba Jadacha lat trzydzieści pięć i Jana Kołtonika lat trzydzieści mających, robotników na gospodarstwie we wsi Skaratkach zamieszkałych, na dnu dzisiejszym zawarte zostało religijne małżeństwo między Józefem Kędziorą wdowcem lat trzydzieści mającym w służbie za parobka w Skaratkach zamieszkałym urodzonym we wsi Domaniewicach z Kacpra i Maryanny z Okrasow małżonków Kędziorów w Domaniewicach na gospodarstwie zamieszkałych, a panną Julianną Kantorkówną, córka Franciszka w Skaratkach już zmarłego i Maryanny z Jadachów małżonków Kantorków z Skaratek, lat dwadzieścia osiem liczącą urodzoną w Skaratkach i tamże przy matce zostającą. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi w dniach czternastym, dwudziestym pierwszym i dwudziestym ósmym stycznia bieżącego roku w parafii Domaniewickiej, jako też zezwolenie ustne obecnych aktowi małżeństwa z obu stron matek gdyż tak nowo zaślubionego jako tez i nowo zaślubionej ojcowie już nieżywą i było oświadczone tamowanie małżeństwa niezaszło.
Małżonkowie nowi oświadczają iż nie zawarli umowy przed ślubnej. Akt ten stawajacym i świadkom przeczytany, przez Nas podpisany gdyż stawający i świadkowie pisać nie umieją.
Xsiądź Franciszek Woytałowski Kommendarz Parafii Domaniewickiej

Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl