This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Drzewo genealogiczne Aleksandra, Magdaleny i Roberta Kantorek oraz osób spokrewnionych

Antoni Kantorek

*16-06-1808 r. Skaratki 
(data i miejsce urodzenia)
+1870 r. Skaratki 
(data i miejsce zgonu /miejsce pochówku/)
Rodzice:
Związki:
Rodzeństwo:
Podstawowe informacje o osobie:
Wyznanierzymsko-katolickie
akt urodzenia:
Archiwum Państwowe w Łodzi
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętego Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach
numer aktu:
akt małżeństwa:
Archiwum Państwowe w Łodzi
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętego Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach
numer aktu:
akt zgonu:
Archiwum Państwowe w Łodzi
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętego Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach
numer aktu: 26/1870
Źródła:
akt urodzenia Kantorek Antoni, dot. urodzenia [akt prawny]
Roku tysięcznego osiemsetnego ósmego dnia siedemnastego miesiąca czerwca o godzinie dziewiątej z rana przez Nami Komendarzem kościoła Domaniewickiego sprawującym obowiązki Urzędnika Stanu Cywilnego gminy Domaniewickiej w powiecie Sochaczewskim departamencie Warszawskim stawił się Franciszek Kantorek gospodarz w wsi Skaratki osiadły y zamieszkały liczący sobie lat trzydzieści ósmy okazał Nam dziecię płci męskiej, które urodziło się w domu jego na dniu szesnastym czerwca wieczór roku bieżącego oświadczając iż jest spłodzone z niego y Marianny Jadaszkówny trzydzieści sześć lat mającej jego małżonki y że życzeniem jego yst nadanie mu imię Antoni z Padwy. Po uczynieniu powyższego oświadczenia y okazaniu dziecięcia w przytomności Jana Pobralskiego organisty Domaniewickiego lat trzydzieści sześć mającego tudzież Mateusza Białka rachującego sobie lat dwadzieścia osiem włościanina ze Skaratek. Jeden ze świadków to jest Jan Pobralski z Nami niniejszy akt urodzenia po przeczytaniu owegoż swatającym podpisał. Ojciec zaś Franciszek Kantorek y drugi świadek Mateusz Białek pisać nie umie.
Xiądź Woyciech Zawadzki Kommendera Domaniewicki sprawujący obowiązki Urzędnika Stanu Cywilnego

akt małżeństwa Kantorek Antoni i Pel Katarzyna, dot. małżeństwa [akt prawny]
Działo się we Wsi Domaniewice dnia dwudziestego szóstego listopada tysiąc osiemset dwudziestego siódmego roku o godzinie drugiej po południu.
Wiadomym czynimy, że w przytomności świadków Stanisława Mrzygłoda lat trzydzieści cztery i mikołaja Ziarnika lat trzydzieści sześć zamieszkałych na gospodarstwie we wsi Skaratkach zawarte zostało religijne małżeństwo między Antonim Kantorkiem młodzianem we Wsi Skaratkach na gospodarstwie zamieszkałym, tamże w Skaratkach urodzonym z Franciszka i Marianny z Jadachów małżonków Kantorków i w Skaratkach zamieszkałych i tamże już zmarłych, lat dziewiętnaście mającym, a panną Katarzyną Pelowną córką Wojciecha i Elżbiety małżonków Pelów gospodarstwie w Skaratkach zamieszkałych, tamże urodzoną lat szesnaście liczącą i przy rodzicach zostająca. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi w dniach: jedenastym, osiemnastym i dwudziestym piątym listopada roku bieżącego w Parafii Domaniewickiej. Małżonkowie nowi oświadczyli , iż niezawierani przed ślubem umowy. Jako też zezwolenie ustne obecnemu aktowi małżeństwa strony nowo zaślubionej , strony zaś nowo zaślubionego Antoniego Kantorka dziadka jego Wojciecha było oświadczone. Akt ten stawiającym i świadkom przeczytany przez nas został podpisany , gdyż stawiający i świadkowie pisa nie umieją.
Xiądz Franciszek Wojtałowski Kommander Parafii Domaniewickiej

Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl