This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Drzewo genealogiczne Aleksandra, Magdaleny i Roberta Kantorek oraz osób spokrewnionych

Antoni Staworzyński

*21-05-1835 r. Wolica 
(data i miejsce urodzenia)
+˃ 1897 r. 
(data i miejsce zgonu /miejsce pochówku/)
Rodzice:
Związki:
Rodzeństwo:
Podstawowe informacje o osobie:
Wyznanierzymsko-katolickie
Ceremoniał religijnychrzest katolicki
Data ceremoniału21-05-1835 r.
Miejsce ceremoniałuStopnica
akt małżeństwa :
Archiwum Państwowe w Kielcach
Parafia rzymsko - katolicka pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela W Pawłowie
numer aktu: 5 / 1855
Źródła:
akt urodzenia Staworzyński Antoni Feliks, 106/1835, dot. urodzenia [akt prawny]
Działo się w mieście Stopnicy dnia dwudziestego pierwszego maja tysiąc osiemset trzydziestego piątego roku o godzinie ósmej wieczór. Stawił się Wojciech Staworzyński lat dwadzieścia dwa mający w obecności Kazimierza Jasińskiego lat pięćdziesiąt sześć i Antoniego Star…kiego lat czterdzieści trzy obydwaj w mieście Stopnicy zamieszkałych i okazał nam dziecię płci męskiej urodzone w Wolicy dnia dzisiejszego o godzinie czwartej z rana z Jego małżonki Franciszki z Świdzińskich lat dwadzieścia mającej. Dziecięciu temu na Chrzcie Świętym dnia dzisiejszego przez Nas odbytym nadane zostały imiona Antoni Feliks, a rodzicami Jego chrzestnymi byli wyżej wspomniany Kazimierz Jasiński i Agnieszka Frankowa kramarka z Wolicy. Akt ten stawającemu i świadkom przeczytany a przez nas tylko podpisany został ponieważ stawający ani świadkowie pisać nie umieją.
Ksiądź Maciej Majerczak proboszcz Stopnicy

akt małżeństwa Staworzyński Antoni i Karpińska Emilia, 5/1855, dot. małżeństwa [akt prawny]
Działo się w Pawłowie dnia pierwszego września tysiąc osiemset niedziesiątego piątego roku o godzinie dziewiątej przed południem.
Wiadomym czynimy, że w przytomności świadków Szczepana Karpińskiego lat trzydzieści urzędnika zamieszkałego w Kielcach brata zaślubionej i Antoniego Obuchowicza wójta gminy zamieszkałego w Chybicach lat trzydzieści mających. Na dniu dzisiejszym zawarte zostało religijne małżeństwo między Antonim Staworzyńskim młodzianem oficjalistą ekonomicznym zamieszkałym w Brzycach a urodzonym w Wolicy powiecie Stompnickim z Wojciecha i Franciszki z Świdzińskich małżonków Staworzyńskich lat dwadzieścia dwa mający, a panną Emilią Karpińską córką Franciszka i Marianny z Jachniewiczów małżonków Karpińskich lat osiemnaście liczącą w Opatowie urodzoną,a na teraz w Stykowie przy siostrze zamieszkałą i zostającą. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi w dniach dwunastym, dziewiętnastym i dwudziestym szóstym sierpnia roku bieżącego w parafiach pawłowskiej i świetomarskiej.
Jako też zezwolenie ustne obecnych aktowi małżeństwa rodziców nowozaślubionych było oświadczone. Tamowaniu małżeństwa nie zaszło . Małżonkowie nowi oświadczają, że nie zawarli umowy przedślubnej. Akt ten stawającym i świadkom przeczytany i podpisany został.
Xsiądź Jan Strachowski
Plebam Pawłowski
A.Obuchowicz
Karpiński
Wojciech Staworzyński ojciec
Emilia Karpińska
Antoni Staworzynski

Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl