Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Drzewo genealogiczne Aleksandra, Magdaleny i Roberta Kantorek oraz osób spokrewnionych

Antoni Staworzyński

*21-05-1835 r. Wolica 
(data i miejsce urodzenia)
+˃ 1897 r. 
(data i miejsce zgonu /miejsce pochówku/)
Rodzice:
Związki:
Rodzeństwo:
Podstawowe informacje o osobie:
Wyznanierzymsko-katolickie
Ceremoniał religijnychrzest katolicki
Data ceremoniału21-05-1835 r.
Miejsce ceremoniałuStopnica
akt małżeństwa :
Archiwum Państwowe w Kielcach
Parafia rzymsko - katolicka pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela W Pawłowie
numer aktu: 5 / 1855
Źródła:
akt urodzenia Staworzyński Antoni Feliks, 106/1835, dot. urodzenia [akt prawny]
Działo się w mieście Stopnicy dnia dwudziestego pierwszego maja tysiąc osiemset trzydziestego piątego roku o godzinie ósmej wieczór. Stawił się Wojciech Staworzyński lat dwadzieścia dwa mający w obecności Kazimierza Jasińskiego lat pięćdziesiąt sześć i Antoniego Star…kiego lat czterdzieści trzy obydwaj w mieście Stopnicy zamieszkałych i okazał nam dziecię płci męskiej urodzone w Wolicy dnia dzisiejszego o godzinie czwartej z rana z Jego małżonki Franciszki z Świdzińskich lat dwadzieścia mającej. Dziecięciu temu na Chrzcie Świętym dnia dzisiejszego przez Nas odbytym nadane zostały imiona Antoni Feliks, a rodzicami Jego chrzestnymi byli wyżej wspomniany Kazimierz Jasiński i Agnieszka Frankowa kramarka z Wolicy. Akt ten stawającemu i świadkom przeczytany a przez nas tylko podpisany został ponieważ stawający ani świadkowie pisać nie umieją.
Ksiądź Maciej Majerczak proboszcz Stopnicy

akt małżeństwa Staworzyński Antoni i Karpińska Emilia, 5/1855, dot. małżeństwa [akt prawny]
Działo się w Pawłowie dnia pierwszego września tysiąc osiemset niedziesiątego piątego roku o godzinie dziewiątej przed południem.
Wiadomym czynimy, że w przytomności świadków Szczepana Karpińskiego lat trzydzieści urzędnika zamieszkałego w Kielcach brata zaślubionej i Antoniego Obuchowicza wójta gminy zamieszkałego w Chybicach lat trzydzieści mających. Na dniu dzisiejszym zawarte zostało religijne małżeństwo między Antonim Staworzyńskim młodzianem oficjalistą ekonomicznym zamieszkałym w Brzycach a urodzonym w Wolicy powiecie Stompnickim z Wojciecha i Franciszki z Świdzińskich małżonków Staworzyńskich lat dwadzieścia dwa mający, a panną Emilią Karpińską córką Franciszka i Marianny z Jachniewiczów małżonków Karpińskich lat osiemnaście liczącą w Opatowie urodzoną,a na teraz w Stykowie przy siostrze zamieszkałą i zostającą. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi w dniach dwunastym, dziewiętnastym i dwudziestym szóstym sierpnia roku bieżącego w parafiach pawłowskiej i świetomarskiej.
Jako też zezwolenie ustne obecnych aktowi małżeństwa rodziców nowozaślubionych było oświadczone. Tamowaniu małżeństwa nie zaszło . Małżonkowie nowi oświadczają, że nie zawarli umowy przedślubnej. Akt ten stawającym i świadkom przeczytany i podpisany został.
Xsiądź Jan Strachowski
Plebam Pawłowski
A.Obuchowicz
Karpiński
Wojciech Staworzyński ojciec
Emilia Karpińska
Antoni Staworzynski

Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl