This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Drzewo genealogiczne Aleksandra, Magdaleny i Roberta Kantorek oraz osób spokrewnionych

Anastazja Kantorek z d. Sękalska

*1873 r. Domaniewice 
(data i miejsce urodzenia)
+25-03-1914 r. Ziewaniczki 
(data i miejsce zgonu /miejsce pochówku/)
Rodzice:
Związki:
Rodzeństwo:
Podstawowe informacje o osobie:
Wyznanierzymsko-katolickie
Ceremoniał religijnychrzest katolicki
Data ceremoniału1873 r.
Miejsce ceremoniałuDomaniewice
akt małżeństwa:
Archiwum Państwowe w Łodzi
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętego Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach
nr aktu:10/1850
akt zgonu:
Urząd Stanu Cywilnego w Bielawach
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Narodzenia Najświętrzej Maryi Panny w Starym Waliszewie
numer aktu: 24/1914
Źródła:
akt małżeństwa Kantorek Józef i Pel Anastazja, 19/1904, dot. małżeństwa [akt prawny]
Działo się we wsi Domaniewice dnia piątego/osiemnastego maja tysiąc dziewięćset czwartego roku o godzinie dziesiątej rano. Wiadomo czynimy, iż w obecności świadków Antoniego Kujawiaka rolnika ze Skaratek i Jana Niewiadomskiego rolnika z Grudy w dniu dzisiejszym zostało zawarte religijne małżeństwo między: Józefem Kantorkiem ą, kawalerem lat czterdzieści mającym synem nieżyjącego Piotra i Zofii z Knerów małżonków Kantorków, gospodarzy, urodzonym w Skaratkach i tam zamieszkał, a Anastazją Pel, wdową po Józefie Pel zmarłym we wsi Skaratki dziewiątego/ dwudziestego drugiego listopada tysiąc dziewięćset drugiego roku córką nieżyjącego Dominika i Franciszki ze Skoniecznych małżonków Sękalskich, gospodarzy urodzoną we wsi Domaniewicach parafii Domaniewice, a zamieszkałą w Skaratkach na gospodarstwie. Małżeństwo to poprzedziły trzy przedślubne zapowiedzi w dniach niedzielnych: czwartym/siedemnastym, jedenastym/dwudziestym czwartym i osiemnastym kwietnia/ pierwszym maja bieżącego roku w kościele parafialnym ogłoszone zostały. Małżonkowie nowi oświadczyli, iż umowy rejestracyjnej przedślubnej nie zawarli. Obrządku religijnego dopełnił ksiądz Ludwik Jabłkowski administrator Parafii Domaniewice. Akt ten stawiającym i świadkom niepiśmiennym przeczytany przez Nas tylko podpisany został.
ks. Ludwik Jabłkowski

akt zgonu Kantorek Anastazji, 24/1914, dot. zgonu [akt prawny]
Działo się w Waliszewie dnia 13/26 Marca 1914 roku o godzinie dziesiątej rano. Stawili się Jan Gorący i Józef Lisewski, pełnoletni rolnicy z Ziewaniczek i oświadczyli, że dnia wczorajszego o godzinie czwartej po południu w Ziewaniczkach umarła Anastazja Kantorek lat 41, urodzona w Domaniewicach, żona rolnika, zamieszkała przy mężu rolniku w Ziewaniczkach, córka nieżyjącego Dominika i Franciszki ze Skonecznych małżonków Sękalskich, pozostawiając po sobie owdowiałego męża Józefa Kantorka. Po naocznym przekonaniu się o śmierci Anastazji Kantorek Akt ten obecnym niepiśmiennym przeczytano i przez Nas tylko podpisany został.
Ksiądz /podpis nieczytelny/

Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl