This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Drzewo genealogiczne Aleksandra, Magdaleny i Roberta Kantorek oraz osób spokrewnionych

Józef Kantorek

*18-06-1864 r. Skaratki 
(data i miejsce urodzenia)
+13-09-1939 r. Ziewaniczki /Głowno/ 
(data i miejsce zgonu /miejsce pochówku/)
Rodzice:
Związki:
Rodzeństwo:
Podstawowe informacje o osobie:
Wyznanierzymsko-katolickie
Ceremoniał religijnychrzest katolicki
Data ceremoniału18-06-1864 r.
Miejsce ceremoniałuDomaniewice
Matka chrzestnaDrużka Marianna
Ojciec chrzestnyMoszczyński Ignacy
akt urodzenia:
Archiwum Państwowe w Łodzi
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętego Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach
numer aktu:91/1864
akt małżeństwa:
Archiwum Państwowe w Łodzi
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętego Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach
numer aktu: 19/1904
akt zgonu:
Urząd Stanu Cywilnego w Bielawach

Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Narodzenia Najświętrzej Maryi Panny w Starym Waliszewie

numer aktu: 56/1939
Źródła:
akt urodzenia Kantorek Józef, 91/1864, dot. urodzenia [akt prawny]
Działo się we wsi Domaniewicach dnia osiemnastego czerwca tysiąc osiemset sześćdziesiątego czwartego roku o godzinie drugiej po południu stawił się Piotr Kantorek gospodarz w Skaratkach zamieszkały lat trzydzieści sześć mający w obecności Ignacego Moszczyńskiego lat trzydzieści i Tomasza Mrzygłoda lat czterdzieści liczących obydwu gospodarzy w Skaratkach zamieszkałych, i okazał nam dziecię płci męskiej oświadczając iż takowe urodzone jest w jego zamieszkaniu, na dniu dzisiejszym o godzinie ósmej rano z jego małżonki Zofii z Knerów lat trzydzieści pięć liczącej. Dziecięciu temu na chrzcie świętym w dniu dzisiejszym przez księdza Teofila Świderskiego administratora parafii tutejszej odbytym nadane zostało imię Józef a rodzicami jego chrzestnymi byli rzeczony Ignacy Moszczyński i Marianna Druszka. Akt ten stawajacemu i świadkom przeczytany przez nas tylko podpisany został – stawający i świadkowie pisać nie umieją.
Ksiądz Teofil Świderski administrator Parafii Domaniewickiej utrzymujący Akta Stanu Cywilnego

akt małżeństwa Kantorek Józef i Pel Anastazja, 19/1904, dot. małżeństwa [akt prawny]
Działo się we wsi Domaniewice dnia piątego/osiemnastego maja tysiąc dziewięćset czwartego roku o godzinie dziesiątej rano. Wiadomo czynimy, iż w obecności świadków Antoniego Kujawiaka rolnika ze Skaratek i Jana Niewiadomskiego rolnika z Grudy w dniu dzisiejszym zostało zawarte religijne małżeństwo między: Józefem Kantorkiem, kawalerem lat czterdzieści mającym synem nieżyjącego Piotra i Zofii z Knerów małżonków Kantorków, gospodarzy, urodzonym w Skaratkach i tam zamieszkał, a Anastazją Pel, wdową po Józefie Pel zmarłym we wsi Skaratki dziewiątego/ dwudziestego drugiego listopada tysiąc dziewięćset drugiego roku córką nieżyjącego Dominika i Franciszki ze Skoniecznych małżonków Sękalskich, gospodarzy urodzoną we wsi Domaniewicach parafii Domaniewice, a zamieszkałą w Skaratkach na gospodarstwie. Małżeństwo to poprzedziły trzy przedślubne zapowiedzi w dniach niedzielnych: czwartym/siedemnastym, jedenastym/dwudziestym czwartym i osiemnastym kwietnia/ pierwszym maja bieżącego roku w kościele parafialnym ogłoszone zostały. Małżonkowie nowi oświadczyli, iż umowy rejestracyjnej przedślubnej nie zawarli. Obrządku religijnego dopełnił ksiądz Ludwik Jabłkowski administrator Parafii Domaniewice. Akt ten stawiającym i świadkom niepiśmiennym przeczytany przez Nas tylko podpisany został.
ks. Ludwik Jabłkowski

akt zgonu Kantorek Józef, 56/1939, dot. zgonu [akt prawny]
Działo się to w Waliszewie dnia trzyastego października tysiąc dziewięćset trzydziestego siódmego roku o godzinie trzeciej po południu stawili się świadkowie: Jan Dratwa i Seweryn Głowacki obydwaj pełnoletni gospodarze z Ziewaniczków i oświadczyli Nam, iż dnia trzynastego września roku bieżącego o godzinie dziewiątej wieczorem umarł Józef Kantorek, gospodarz żonaty lat siedemdziesiąt cztery mający, urodzony w Skaratkach parafii Domaniewice , zamieszkały w Ziewaniczkach syn Piotra i Zofii z Knerów małżonków Kantorków. Pozostawił po sobie owdowiałą małżonkę Franciszkę z Jabłońskich.
Po naoczym przekonaniu się o zejściu Józefa Kantorka akt ten stawiającym się świadkom przeczytany przez Nas i jednego świadka podpisany został.
ks./podpis nieczytelny/
Karta grobu:
NazwaKomenderska Helena i Jan, Kucińscy Marianna i Władysław oraz rodzina Kantorek
Nazwa cmentarzaCmentarz komunalny w Głownie
Adres cmentarzaGłowno
CharakterystykaTrwały/Rodzinny/Granit
InskrypcjaŚ.P.
KUCIŃSCY
MARIANNA
ŻYŁA LAT 86 ZM.01.11.2001
WŁADYSŁAW
ŻYŁ LAT 67 ZM.09.01.1975
KOMENDERSCY
HELENA
ŻYŁA LAT 69 ZM. 7.2.2015

TU SPOCZYWA
RODZINA
KANTORKÓW
 
 

Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl